ArCADia BIM CAD systém je DWG kompatibilní systém postavený na BIM technologii (Building Information Modeling), díky čemu s tímto systémem vytváříte komplexní model budovy. Tento komplexní model budovy pak obsahuje jak architektonické struktury, tak i skutečnou polohu různých prvků a zařízeni. Moduly systému používají sdílenou databázi informací o stavebních objektech, která umožňuje plnou spolupráci jednotlivých profesí. Není však třeba používat všechny moduly a projektant může používat pouze některé z nich. Moduly umožňují vytvářet plnohodnotné individuální profesní BIM celky, které lze spojit do finálního uceleného komplexního modelu budovy (BIM) - a to všechno za velmi zajímavé ceny!

ArCADia BIM Uvod

Ačkoli nejúčinnějším způsobem, jak uskutečnit celý proces návrhu, je použití jednoho systému, naše dobře vyvinuté rozhraní IFC umožňuje spolupráci s dalšími programy, jako jsou Allplan, ArchiCAD nebo Revit. Toto rozhraní umožňuje uživateli importovat tělo budovy do vertikálního architektonického programu, přidat model, obsahující instalace, a po dokončení práce exportovat komplexní model jako celek nebo pouze některé vybrané prvky (například instalace ) např. do Revitu. ArCADia BIM programy se prodávají v mnoha zemích po celém světě. Počátky systému ArCADia BIM sahají až do roku 2004, kdy se začalo pracovat na vytvoření BIM softwaru, který by umožnil integraci architektury, konstrukcí a instalací do jednoho projektu. Dnes je uživatelům k dispozici plnohodnotný ArCADia BIM systém, podporující proces návrhu vytvořením virtuálního objektového modelu budovy spolu s tím, že uživateli poskytuje možnost provést výpočty a generovat stavební dokumentaci. ArCADia BIM programy jsou nástroje, které jsou k dispozici pro architekty, stavební inženýry, pro projektanty profesí (elektro, topení, zdravotechnika, ...) a pro návrháře stavebních konstrukcí.

Autorem systému ArCADia je společnost ArCADiasoft ( 90-057 Łódź ul. Sienkiewicza 85/87, Polská Republika) - www.arcadiasoft.eu. Společnost ArCADiasoft (dříve INTERsoft) vznikla v Lodži v polovině roku 1997. ArCADiasoft Chudzik sp. j. je největším polským výrobcem softwaru pro stavební inženýrství. Programy se prodávají v Polsku, České Republice, na Slovensku, v Rakousku, Brazílii, Bulharsku, Chorvatsku, Německu, Ghánii, Indii, Itálii, Malajsii, Nigérii, Rusku ve Velké Británii a Turecku. Programy jsou napsány v technologii BIM a zahrnují moduly pro architekturu, konstrukce a instalace.

Výhradním dodavatelem české verze ArCADia BIM Software je společnost TECHSOFT s.r.o. (Podtatranská 4931/23, 05801 Poprad, SR), která patří k nejstarším společnostem v Čechách a na Slovensku dlouhodobě se věnující komplexním CAD dodávkám (CAD software, CAD hardware, CAD sítě), instalacím a školením různých CAD produktů - www.techsoft.sk.